Dagens ETC
Liberala ungdomsförbundet vill legalisera pyroteknik på läktarna i allsvenskan. För att få med sig regeringen har man bjudit in statsminister Ulf Kristersson till ett Stockholmsderby.
– Fotbollen är en av de största samlande krafterna vi har i samhället idag, och det beror knappast på kvaliteten på fotbollen, säger ordförande Anton Holmlund.
Text
Vill du fortsätta?
Bli prenumerant på Dagens ETC!
Om du redan är det
loggar du in här
.
JUST NU: Prova en vecka utan kostnad
Gör som över 30 000 andra – prenumerera på Sveriges snabbast växande dagstidning. Ingen bindningstid – avsluta när du vill.
POPULÄRT VAL: Läs hela våren
Vill du läsa hela våren till superpris? Prova 3 månader för 99 kronor. Ingen bindningstid.
Betala per år
Du kan spara över 1 000 kr med en årsprenumeration på Dagens ETC.
Text
Ämnen i artikeln
Kommentarer
Den här konversationen modereras enligt ETC:s communityregler. Läs reglerna innan du deltar i diskussionen. Tänk på att hålla god ton och visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Olämpliga inlägg kommer att tas bort och ETC förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.
Detta kanske också intresserar dig
EU-parlamentariker ifrågasätter hemlig donation till Alice Teodorescu Måwe
En allvarligt skadad – sköts på buss
Mer än tre gånger så många unga kvinnor snusar – på tolv år
”Skulle hellre äta bark än att gå på bidrag”
Polisens budget dubblades – det här fick vi för miljarderna