Nyhetstips

Vill du tipsa om något? Vänd dig hit.

Prenumerera

Se alla våra erbjudanden här.

Kundtjänst

Adressändring? Utebliven tidning?
Anmäl här!

Kontakt
kundtjanst@etc.se
08-410 359 00

Post
Dagens ETC AB
Box 4403
102 68 Stockholm

Annons

 

Jim Berg
Marknadschef
0705-95 27 87
jim.berg@etc.se

 

Dagens ETC

Kontakt
Telefon 08-410 357 00 (växel)
lasarmejl@etc.se
goteborg@etc.se

Tipsa oss!
Telefon 08-410 357 00
tipsa@etc.se

Debatt (Dagens ETC – övriga tidningar via respektive redaktör)
debatt@etc.se

Frilans
Skicka artikelförslag till respektive redaktör. Utbetalt arvode inkluderar publicering/lagring på webb och i eventuella editioner.

Fakturor från frilansar
Märk med namn på vår kontakt, ställ på 30 dagar och skicka till ekonomi@etc.se.
Vårt organisationsnummer är 559042-9352.

Jobba hos oss?
ETC-företagens platsannonser finns här när vi har några aktuella.
Vi tar även emot spontanansökningar på jobb@etc.se. Skicka med ditt CV och ett kort personligt brev om dig själv och varför du tror att du skulle passa på ETC.

Redaktion på Dagens ETC

Johan Ehrenberg
Grundare och ägare
johan@etc.se

Andreas Gustavsson (föräldraledig)
Chefredaktör, ansvarig utgivare
0708-48 57 15
andreas.gustavsson@etc.se

Rebecka Bohlin
Nyhetschef, ekonomiredaktör
070-435 6167
rebecka.bohlin@etc.se

Anna-Maria Carnhede
Nyhetschef, redaktör feature/hälsa
0733-866 775
anna-maria.carnhede@etc.se

Eigil Söderin
Reporter (gräv)
0762-16 76 16
eigil.soderin@etc.se

Signe Lidén
Redaktionschef, personalchef
070-680 8360
signe.liden@etc.se

Andrea Wesslén (sjukskriven)
Utrikesredaktör
070-840 48 15
andrea.wesslen@etc.se

Maria Holm
Miljöredaktör
maria.holm@etc.se

Ulrika Lindahl
Opinionsredaktör
070-395 01 94
ulrika.lindahl@etc.se

Jenny Wickberg
Kulturredaktör
073-680 1332
jenny.wickberg@etc.se

Gunnar Wesslén
Redaktionsledning
gunnar.wesslen@etc.se

Sam Linderoth
Webbredaktör
sam.linderoth@etc.se

Karin Holmberg
Reporter (Stockholm)
0706-03 57 19
karin.holmberg@etc.se

Daniel Rossetti
Reporter (Stockholm)
0766-712 821
daniel.rossetti@etc.se

Jörgen Lund
Reporter (Stockholm)
070-993 5958
jorgen.lund@etc.se

Gustav Gelin
Reporter (Stockholm)
gustav.gelin@etc.se

Karin Annebäck
Reporter (Göteborg)
karin.anneback@etc.se

Stina Berglund (föräldraledig)
Reporter (Göteborg)
stina.berglund@etc.se

Christopher Holmbäck
Reporter (Malmö)
0706-69 84 66
christopher.holmback@etc.se

Dag Ankersen
Reporter (Malmö)
076-671 29 02
dag.ankersen@etc.se

Karl Grauers
Reporter (Malmö)
0708-48 57 17
karl.grauers@etc.se

Karl Skagerberg
Redigeringschef
karl.skagerberg@etc.se

Olof Rydén
Redigerare
olof.ryden@etc.se

Daniel Andreasson
Redigerare
daniel.andreasson@etc.se

Jakob Jörlås
Redigerare
jakob.jorlas@etc.se

Jenny Lindström
Redigerare
jenny.lindstrom@etc.se

Sandra Berg
Redigerare
sandra.berg@etc.se

Post

Dagens ETC
Box 4403
102 68 Stockholm

 

Annie Hellquist
Redaktör
076-32 487 22
annie.hellquist@etc.se

Anton Borgström
Redaktör
anton.borgstrom@etc.se
0736–35 31 08

Dagstidningen ETC Göteborg

>> Gå till sajten

goteborg@etc.se

Heurlins plats 1
413 01 Göteborg
goteborg@etc.se

Nyhetstips: 0723-243259

Hanna Strömbom (föräldraledig)
Chefredaktör
hanna.strombom@etc.se

Christian Egefur
Nyhetschef
christian.egefur@etc.se
0723-243259

Annelie Moran
Nyhetschef
annelie.moran@etc.se
0766-71 29 29

Sanna Arbman Hansing
Reporter
sanna.arbman.hansing@etc.se
0703-837408

Sao-Mai Dau
Reporter
sao-mai.dau@etc.se

Emanuel Videla
Webbredaktör
emanuel.videla@etc.se
076-671 29 56