Kontakt

Nyhetstips

Vill du tipsa om något? Vänd dig hit.

Prenumerera

Se alla våra erbjudanden här.

Kundtjänst

Adressändring? Utebliven tidning?
Anmäl här!

Kontakt
kundtjanst@etc.se
08-410 359 00

Post
Dagens ETC AB
Box 4403
102 68 Stockholm

Annons

 

Jim Berg
Marknadschef
0705-95 27 87
jim.berg@etc.se

Dagens ETC

Kontakt
Telefon 08-410 357 00 (växel)
lasarmejl@etc.se
goteborg@etc.se

Tipsa oss!
Telefon 08-410 357 00
tipsa@etc.se

Debatt (Dagens ETC – övriga tidningar via respektive redaktör)
debatt@etc.se

Frilans
Skicka artikelförslag till respektive redaktör.

Fakturor från frilansar
Märk med namn på vår kontakt, ställ på 30 dagar och skicka till ekonomi@etc.se.
Vårt organisationsnummer är 559042-9352.

Jobba hos oss?
Vi tar emot spontanansökningar på jobb@etc.se. Skicka med ditt CV och ett kort personligt brev.

Redaktion på Dagens ETC

Johan Ehrenberg
Ansvarig utgivare
johan@etc.se

Eigil Söderin
Tf chefredaktör, reporter (gräv)
0762-16 76 16
eigil.soderin@etc.se

Andreas Gustavsson (föräldraledig)
Chefredaktör och vd
0708-48 57 15
andreas.gustavsson@etc.se

Signe Lidén
Redaktionschef, personalchef
070-848 57 16
signe.liden@etc.se

Rebecka Bohlin
Nyhetschef, ekonomiredaktör
070-435 6167
rebecka.bohlin@etc.se

Anna-Maria Carnhede
Nyhetschef, redaktör feature/hälsa
0733-866 775
anna-maria.carnhede@etc.se

Andrea Wesslén
Utrikesredaktör
070-840 48 15
andrea.wesslen@etc.se

Maria Holm
Miljöredaktör
maria.holm@etc.se

Jenny Wickberg
Kulturredaktör
073-680 1332
jenny.wickberg@etc.se

Gunnar Wesslén

Redaktionsledning
gunnar.wesslen@etc.se

Malin Beeck
Webbredaktör
malin.beeck@etc.se

Sam Linderoth
Webbreporter
sam.linderoth@etc.se

Karin Holmberg
Reporter (Stockholm)
0706-03 57 19
karin.holmberg@etc.se

Daniel Rossetti
Reporter (Stockholm)
0766-712 821
daniel.rossetti@etc.se

Jörgen Lund
Reporter (Stockholm)
070-993 5958
jorgen.lund@etc.se

Gustav Gelin
Reporter (Stockholm)
gustav.gelin@etc.se

Karin Annebäck
Reporter (Göteborg)
karin.anneback@etc.se

Stina Berglund (föräldraledig)
Reporter (Göteborg)
stina.berglund@etc.se

Christopher Holmbäck
Reporter (Malmö)
0706-69 84 66
christopher.holmback@etc.se

Dag Ankersen (föräldraledig)
Reporter (Malmö)
076-671 29 02
dag.ankersen@etc.se

Karl Grauers
Reporter (Malmö)
0708-48 57 17
karl.grauers@etc.se

Karl Skagerberg
Redigeringschef
karl.skagerberg@etc.se

Olof Rydén
Redigerare
olof.ryden@etc.se

Daniel Andreasson

Redigerare
daniel.andreasson@etc.se

Jakob Jörlås
Redigerare
jakob.jorlas@etc.se

Jenny Lindström

Redigerare
jenny.lindstrom@etc.se

Post

Dagens ETC
Box 4403
102 68 Stockholm

 

Annie Hellquist
Redaktör
076-32 487 22
annie.hellquist@etc.se

Anton Borgström
Redaktör
anton.borgstrom@etc.se
0736–35 31 08

ETC Lokaltidningar

Ulrika Lindahl
VD ETC Lokaltidningar
ulrika.lindahl@etc.se
070-395 01 94

Dagstidningen ETC Göteborg

>> Gå till sajten

goteborg@etc.se

Heurlins plats 1
413 01 Göteborg
goteborg@etc.se

Nyhetstips: 0723-243259

Hanna Strömbom
Chefredaktör
hanna.strombom@etc.se

Christian Egefur
Nyhetschef
christian.egefur@etc.se
0723-243259

Annelie Moran
Nyhetschef
annelie.moran@etc.se
0766-71 29 29

Sanna Arbman Hansing
Reporter
sanna.arbman.hansing@etc.se
0703-837408

Emanuel Videla
Webbredaktör (tjl)