
Björn Söder (SD), Martin Borgs (M) och Mattias Karlsson (SD) var några av de som deltog i källarfesten som Erik Almqvist (längst upp) låg bakom.
Bild: Bilder från Konservativa sällskapet (montage)Dagens ETC
Konservativa sällskapet. Så heter det nätverk som ska samla ett gäng högerföreningar under samma paraply. Bakom satsningen står SD-nära tankesmedjan Oikos, och en utsparkad SD-topp som är tillbaka i värmen efter en exiltid i extremhögerns mediekanaler.

Text
Vill du fortsätta?
Bli prenumerant på Dagens ETC!
Om du redan är det
loggar du in här
.
JUST NU: Prova en vecka utan kostnad
Gör som över 24 000 andra – registrera ett konto på etc.se. Ingen bindningstid – avsluta när du vill.
POPULÄRT VAL: Läs hela sommaren
Vill du läsa hela sommaren till superpris? Prova 3 månader för 99 kronor. Ingen bindningstid.
Betala per år
Du kan spara upp till 1 109 kr med en årsprenumeration på Dagens ETC.

Text
Ämnen i artikeln
Kommentarer
Den här konversationen modereras enligt ETC:s communityregler. Läs reglerna innan du deltar i diskussionen. Tänk på att hålla god ton och visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Olämpliga inlägg kommer att tas bort och ETC förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.
Detta kanske också intresserar dig

Svenskarna dricker gärna öl med Jimmie Åkesson och Magdalena Andersson

Producentens ord i förhör: ”Därför mördades C. Gambino”

Svenska kryptoinvesterare smiter skatt

Gruva hotar svenskt världsarv

SSU:s nästa bas: ”Jag kommer aldrig att vika mig”
