
Sitter de här klämmorna tillräckligt hårt? Byggchef Fredrik Fagerberg kontrollerar, tillsammans med platschef Rimas Taryvadas.
ETC Bygg
I ETC Byggs pågående projekt i Malmö är kontroll och dokumentation lika viktiga som själva byggandet. Byggchef Fredrik Fagerberg och platschef Rimas Taryvadas går ständigt sina rundor, granskar rördragningar, fasaddetaljer och träpelare. Är det tillräckligt bra utfört? är en återkommande fråga.
Gratis läsning, ingen inloggning krävs.
Kommentarer
Den här konversationen modereras enligt ETC:s communityregler. Läs reglerna innan du deltar i diskussionen. Tänk på att hålla god ton och visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Olämpliga inlägg kommer att tas bort och ETC förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.
Detta kanske också intresserar dig

Konstfinissage i solparken: ”Pappaexorcism”

Johan Jenny Ehrenberg om sitt experiment: ”Batterier ger makt över energin”

ETC Solpark firar Pride: ”Vi måste stå emot fascismens försök att begränsa människors frihet”

Nu sätts fasaden på höghusbygget i trä och halm: ”Vårt hittills vackraste hus?”

Smygstart på ETC Odlas självplock av tomater: ”Om två veckor dignar det av skörd”
