Analys
Joakim Medin: Nya och större flyktingströmmar från Syrien kan vara att vänta
Dagens ETC
Hämndattacker, extrem fattigdom och sönderkrigad infrastruktur hör till problemen som kvarstår att hantera, i det nya Syrien som konstrueras ett år efter Assaddiktaturens fall. Lägg till det att både Turkiet och Israel fortsätter ockupera syriskt territorium och att frågan om kurdernas status ännu är olöst.
Det är skribenten och inte Dagens ETC som står för åsikten.
Text
Vill du fortsätta?
Bli prenumerant på Dagens ETC!
Om du redan är det
loggar du in här
.
JUST NU: Prova en vecka utan kostnad
Gör som över 30 000 andra – prenumerera på Sveriges snabbast växande dagstidning. Ingen bindningstid – avsluta när du vill.
POPULÄRT VAL: Läs hela våren
Vill du läsa hela våren till superpris? Prova 3 månader för 99 kronor. Ingen bindningstid.
Betala per år
Du kan spara över till 1 000 kr med en årsprenumeration på Dagens ETC.
Text
Ämnen i artikeln
Kommentarer
Den här konversationen modereras enligt ETC:s communityregler. Läs reglerna innan du deltar i diskussionen. Tänk på att hålla god ton och visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Olämpliga inlägg kommer att tas bort och ETC förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.
Detta kanske också intresserar dig
Israel gör sig redo för att bomba bort Hizbollah från Libanon
Därför måste Hizbollah attackera Israel – trots ett högt pris
Ribban för techbros är fruktansvärd låg
I Tel Aviv skålar människor för att fira Ali Khameneis död
Det här kan hända med Iran om mullorna faller